ASt/e 638 - (069) - Buch Seite 83 Freitag, 7. November 2003 12:37 12
ASte 638 / ASt 638
Zwolnić śrubę (3b) za pomocą
zintegrowanego w uchwycie (3a) klucza
sześciokątnego.
Włożyć brzeszczot w otwór
popychacza lub wymienić.
Docisnąć brzeszczot śrubą (3b).
Ponownie wkręcić uchwyt (3a).
Regulacja odsysania wiórów (6).
Odsysanie pyłów może być regulowane za
pomocą obracalnej tulei.
Praca bez odsysania:
Ustawić tuleję na
„wydmuchiwanie" (6c). Wióry są
wtedy wydmuchiwane do przodu, linia
cięcia jest zawsze widoczna.
Praca z odsysaniem:
Ustawić tuleję na „zasysanie" (6d).
Wióry są wtedy pochłaniane przez
podłączony do urządzenia odkurzacz
FEIN.
Obracanie podstawy (7).
!
Niebezpieczeƒstwo zranienia
poprzez przypadkowe włączenie urządzenia.
Przed wymianą narzędzi wyjąć wtyczkę z
gniazdka sieciowego.
Obróbka metali:
brzeszczot jest prowadzony przez otwór
w podstawie (7g).
Obróbka drewna:
dla czystej krawędzi piłowania podczas
obróbki brzeszczot jest prowadzony przez
osłonę przed wyrwami w cięciu (7f).
Nie stosować osłony przed wyrwami w
cięciu (7f) podczas obróbki metali,
ponieważ wióry metalowe mogłyby
uszkodzić osłonę.
Zwolnić śrubę (7e) i zdjąć podstawę.
Obrócić podstawę o 180° i zamocować
śrubami (7e).
Wcisnąć osłonę przed wyrwami w
cięciu (7f) tak, aby brzeszczot nie
dotykał do osłony.
Czyszczenie i piel´gnacja.
!
Niebezpieczeƒstwo zranienia
Przed przystąpieniem do czyszczenia i
pielęgnacji należy wyjąć wtyczkę z gniazdka
sieciowego.
Jeden raz na tydzień, a przy częstym użyciu
wcześniej, należy:
Wyczyścić otwory wentylacyjne.
Komorę silnika przedmuchać z
zewnątrz strumieniem suchego,
sprężonego powietrza.
Przeglàdy, konserwacja i
naprawy.
!
Niebezpieczeƒstwo zranienia
Przeglądów, konserwacji i napraw urządzenia
może dokonać tylko autoryzowany
specjalista-elektryk w sposób zgodny z
obowiązującymi przepisami krajowymi.
Naprawy i konserwacja.
Zaleca się przeprowadzić je w naszym
dziale usług serwisowych (centralny dział
napraw), autoryzowanych punktach
serwisowych i przedstawicielstwach firmy
FEIN. Adresy podane są na końcu tej
instrukcji i w załączonych wskazówkach
bezpieczeństwa.
Warsztatowi naprawczemu proszę
przekazać instrukcję obsługi. Wykaz części
zamiennych znajduje się na końcu tej
instrukcji obsługi.
Stosować tylko originalne części zamienne
firmy FEIN.
PL
83